kolorowejeziorka.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, lifestyle`u i sporcie.

Sport

Jakie ćwiczenia na brzuch? Odpowiadamy

Jakie ćwiczenia na brzuch? Odpowiadamy

Wiele osób marzy o płaskim i wyrzeźbionym brzuchu. Istnieją sprawdzone ćwiczenia, które pomogą uzyskać taki wygląd ciała. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu zdrowej diety. W innym przypadku uzyskanie płaskiego i wyrzeźbionego brzucha będzie bardzo ciężkie do zrealizowania.

Mięśnie brzucha

Wszystkie ćwiczenia na brzuch powinny być wykonywane poprawne. Celem jest to, żeby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa oraz mięśni karku. Ćwiczenia na tzw. kaloryfer powinny być przede wszystkim wszechstronne oraz wzmacniające. Istotne jest to, żeby ćwiczyć wszystkie partie mięśni brzucha: skośne, poprzeczne, a także proste. Żeby uzyskać szybki efekt, ćwiczenia na mięśnie brzucha najlepiej wykonywać regularnie, czyli trzy bądź cztery razy podczas tygodnia. Bardzo istotna jest też właściwa dieta, która pomoże w pozbyciu się tłuszczu z okolic brzucha oraz wyeksponowaniu mięśni. Bardzo popularnym ćwiczeniem na kaloryfer jest pająk. Należy usiąść na podłodze z wyprostowanymi nogami. Kolejno wyciąga się obie ręce do góry, odchylając tułów trochę do tyłu. Nogi natomiast trzeba unieść trzy bądź cztery centymetry nad ziemię. Kolana należy podciągać do klatki piersiowej jak najwyżej. Przy tym trzeba opuścić ręce i objąć zgięte kolana rękami. Kolejno trzeba powrócić do początkowej pozycji, unosząc ręce do góry oraz prostując przy tym nogi. Warto też pamiętać o tym, żeby w czasie całego ćwiczenia nie dotykać stopami podłoża ani nie wspierać się też na rękach. Powtórzeń należy wykonać około 25.

Najlepsze ćwiczenia na rozwój mięśni brzucha

Bardzo popularnym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśni brzucha jest sprężyna. Trzeba położyć się na plecach, a ręce wyciągnąć wzdłuż ciała. Nogi podnosi się prostopadle do podłogi, nie odrywając przy tym dłoni od podłoża. Kolejno należy unieść biodra do góry razem z nogami, które mają być lekko ugięte. Trzeba wykonywać sprężynujący ruch nogami w górę oraz w dół. Bardzo istotne jest to, żeby nie opuszczać bioder. Powinny być one cały czas lekko uniesione nad podłożem. Najlepszą opcją jest wykonywanie dwóch serii po 25 powtórzeń. Takie ćwiczenie świetnie angażuje wszystkie mięśnie brzucha.

Jakie ćwiczenia na brzuch?

Skutecznym ćwiczeniem na brzuch jest paczka. Należy usiąść na podłodze, nogi i plecy mieć proste. Kolejno oburącz chwyta się piłkę lekarską, do gry bądź obciążnik. Należy ją umieścić po prawej stronie ciała przy biodrze. Ugięte nogi trzeba unieść pod kątem około 45 st., skręcając i lekko unosząc tułów, należy przenieść piłkę raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Bardzo istotne jest zachowanie nóg cały czas w powietrzu. Plecy natomiast zawsze mają być proste. Takie ćwiczenie najlepiej będzie wykonywać w dwóch seriach po 20 powtórzeń na każdą stronę. Innym świetnym ćwiczeniem są brzuszki z rotacją. Należy położyć się na plecach, ugiąć nogi w kolanach, a ręce położyć za głową bądź skrzyżować je na klatce piersiowej. Następnie odrywa się barki od ziemi i wykonuje spięcia brzucha ze skrętem tułowia, najlepiej raz w stronę lewej nogi, raz prawej. Takie ćwiczenie świetnie rozwija mięśnie brzucha.

Udostępnij