kolorowejeziorka.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, lifestyle`u i sporcie.

LifestylePodróże

Gdzie na podróż poślubną?

Gdzie na podróż poślubną?

Pewnie wielu zastanawia się, gdzie spędzić miesiąc miodowy. Zawarcie związku małżeńskiego to ważny moment, to samo dotyczy podróży tuż po tym wielkim wydarzeniu. To z pewnością najpiękniejszy czas dla nowożeńców. Jednak pozostaje wiele pytań, nurtujących świeżo upieczonych małżonków. Jest tyle niezwykłych i ciekawych miejsc, a podróż ma być niezapomniana. Zatem gdzie na podróż poślubną? Który kierunek turystyczny wybrać?  Egzotyczne Malediwy, urocze i romantyczne Włochy, a może jakąś odległą wyspę? Postawić na wypoczynek, piaszczyste plaże i luksusowy hotel, a może aktywne zwiedzanie najpiękniejszych miejsc? Co zrobić w chłodniejsze miesiące? 

Nasze propozycje: 

  • Indonezyjska wyspa Bali – warto wybrać we wrześniu
  • Romantyczne Włochy
  • Egzotyczne Malediwy
  • Nieoczywista Islandia 

Gdzie na podróż poślubną we wrześniu?

W chłodniejsze miesiące wiele osób martwi się o temperaturę. Wybierając miejsce na podróż poślubną jesienią i zimą musimy bardziej zwracać uwagę na panujące warunki pogodowe, jednak jest wiele miejsc, które warto wziąć pod uwagę.

Postaw na Bali 

Indonezja we wrześniu to strzał w dziesiątkę. Średnia temperatura w tym miesiącu to 27-28 stopni, a ryzyko opadów jest niewielkie. Bali to indonezyjska wyspa w archipelagu małych Wysp Sundajskich, przez wielu opisywana jako raj na ziemi. Zadowoli gusta plażowiczów, którzy będą mogli pogrążyć się w leżakowaniu i podziwianiu przepięknego, tropikalnego krajobrazu. Wyspie nie brakuje jednak propozycji dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Balijskie świątynie kryją wiele tajemnic i na pewno warto je zwiedzić! Na wyciągnięcie ręki mamy też wulkany i rezerwaty dzikich zwierząt, w których roślinność jest wyjątkowa. Już chyba nie masz wątpliwości gdzie na podróż poślubną, jednak dajmy szansę innym miejscom….

 Może romantyczne Włochy?

Urokliwe uliczki Wenecji mówią same za siebie. To idealne miejsce dla zakochanych, nie ma takiego drugiego na świecie. Obowiązkową atrakcją jest oczywiście wycieczka gondolą. Ten popularny kierunek ma jednak więcej do zaoferowania, niepowtarzalna architektura i atmosfera, której nie da się opisać, musicie tego spróbować!

romantyczne Włochy

Egzotyczne Malediwy

Krystaliczna, turkusowa woda i gwarancja udanej pogody. Malediwy to jedno z najlepszych miejsc na wczasy. To propozycja raczej dla fanów all inclusive. Kurorty na wyspach oferują wiele  udogodnień. Zaznasz spokoju i ciszy. Co ciekawe, nie będzie tam tłumów, niektóre wyspy ograniczają ilość turystów. Wszystko to sprawi, że twoja egzotyczna podróż będzie wyjątkowa. 

Nieoczywista Islandia

Gdy po ślubie i weselu zadajemy sobie pytanie, gdzie na podróż poślubną, Islandia to raczej mało popularny kierunek. Jednak ten kraj to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na ziemi. Na pewno nie jest to opcja dla osób lubiących ciepło. W najcieplejsze miesiące temperatura wynosi 13 stopni, warto więc przygotować ciepłe ubrania. Jednak widoki zapierające dech w piersiach wynagrodzą ten chłód. Poza czystszym powietrzem, zaobserwujemy tam wiele ciekawych zjawisk, takich jak m.in. gorące źródła, fiordy i zorze polarne. Zatem Islandia to zdecydowanie dobry kierunek na podróż poślubną – oczywiście dla fanów natury i aktywnego wypoczynku, ale jak wiadomo każdy lubi coś innego.

nieoczywista Islandia

Czy wiesz już gdzie na podróż poślubną? Jeśli chcesz przeżyć coś innego to Bali z pewnością jest dobrą opcją, ciekawa kultura i piękne plaże. To idealne połączenia zadowoli wszystkie gusta. Najbardziej romantyczne są oczywiście Włochy. Idealny kierunek dla par! Malediwy i rajski klimat to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Możesz plażować od rana do wieczora, wsłuchując się w szum oceanu, wypoczniesz jak nigdy dotąd. Naszą wisienką na torcie jest Islandia, jeśli jesteś fanem natury to świetny wybór. Nigdzie nie zobaczysz tak wielu ciekawych zjawisk!

Udostępnij