kolorowejeziorka.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, lifestyle`u i sporcie.

Lifestyle

Obrączki ślubne – najmodniejsze modele w 2023 roku

Obrączki ślubne – najmodniejsze modele w 2023 roku

W dzisiejszych czasach wybranie obrączek ślubnych to jeden z najważniejszych elementów całej ceremonii. Dzieje się tak, ponieważ wiele par nie poświęca swojej energii, czasu i pieniędzy na organizowanie hucznych, dwudniowych przyjęć. Młodzi wolą skupić się na rzeczach, które faktycznie wpływają na utrwalenie więzi, a obrączki ślubne to fizyczny symbol przypominający o drugiej połowie każdego dnia. W tym artykule przedstawione zostaną trendy obrączkowe w 2023 roku.

Czy wybór obrączek jest ważny?

Wielu osobom wydaje się, że wybór oraz kupno obrączek to szybka i prosta sprawa. Nic bardziej mylnego! Taka biżuteria bowiem będzie przez wiele osób noszona każdego dnia do końca życia, więc jej wybór musi być przemyślany. Co więcej, zarówno przyszły mąż, jak i żona powinni być zadowoleni z wyboru w stu procentach. Jest to bardzo ważne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że lepiej skorzystać z usług mniej znanego jubilera. Dzięki temu możemy być pewni szczerych porad oraz prawdopodobnie zaoszczędzimy sporo pieniędzy, gdyż nie będziemy płacić za logo znanej marki.

Jakie obrączki wybiera się najczęściej?

Najczęściej wybieranymi obrączkami są takie, które wykonane są ze złota. Mało kto decyduje się na srebro. Warto jednak wspomnieć, że dawniej większość młodych decydowała się na żółte złoto, mało kto chciał być awangardowy i wychodzić poza schematy. Dziś jest dużo inaczej, popularnością cieszy się różowe złoto, które dawniej nie było aż tak popularne. Co więcej, wiele par decyduje się na zamieszczenie specjalnego grawera, który czyni obrączkę naprawdę wyjątkową i o indywidualnym charakterze. Niektóre pary, które nie przepadają za odcieniami złota, ale chcą postawić na jakość obrączek decydują się na złoto w odcieniach bieli lub szarego. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osób, które będą miały ślub.

Czy obrączka ślubna powinna posiadać zdobienia?

W ostatnim czasie coraz modniejsze są obrączki ślubne, które posiadają zdobienia. Mowa tutaj głównie o kamieniach szlachetnych. Co więcej, takim udoskonaleniem interesują się również mężczyźni. Bardzo ciekawą opcją okazuje się pierścionek, w który „wtopione” są kamienie szlachetne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można przyozdobić i urozmaicić obrączki ślubne w taki sposób, aby wyglądało to modnie oraz subtelnie. Jeżeli chodzi o grawery to bardzo popularne jest wypalanie imion drugiej połówki lub daty ślubu. Jednak wiele par decyduje się również na znak lub napis, który jest związany z ich historią.

Czy klasyczne obrączki są modne w 2023 roku?

Wiele osób, które wybierają obrączki ślubne zastanawia się, czy klasyczne złote obrączki bez zdobień są jeszcze w ogóle modne. Odpowiedź jest prosta – klasyka nigdy nie wychodzi z mody! Okrągłe pierścionki, które są wykonane z żółtego złota od zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością i nie wygląda na to, że miałoby się to kiedykolwiek zmienić. Co więcej, klasyczne pierścionki zawsze pasują do każdego rodzaju stroju oraz do innej biżuterii. Warto więc zastanowić się, czy klasyka nie będzie najlepszą opcją.

Udostępnij