kolorowejeziorka.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, lifestyle`u i sporcie.

Zdrowie

Jak usunąć zaskórniki? Sprawdzone sposoby

Jak usunąć zaskórniki? Sprawdzone sposoby

Wiele osób dąży do idealnej cery. Niestety w wielu przypadkach na drodze do takiego celu pojawiają się rozmaite przeciwności, w tym najczęściej zaskórniki zamknięte. Taki kłopot przeważnie dotyczy ludzi mających cerę mieszaną oraz tłustą. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskać piękny wygląd skóry oraz pozbyć się zaskórników.

Jak usunąć zaskórniki zamknięte?

Warto zaznaczyć, że zaskórniki najczęściej pojawiają się w miejscach, gdzie jest najwięcej gruczołów łojowych. Najbardziej narażone jest czoło, nos oraz broda. Do tego dolicza się też policzki, klatkę piersiową oraz plecy. Zaskórniki powstają przez nadmierną produkcję sebum. Powoduje to zablokowanie się ujścia mieszków włosowych. Trzeba też wiedzieć o tym, że zaskórniki zamknięte różnią się bardzo od zaskórników otwartych. Warto wiedzieć, że wypychanie warstwy łoju ku powierzchni skóry doprowadza do tego, iż u osoby chorej tworzą się zaskórniki zamknięte na policzkach, na brodzie, na nosie oraz na plecach. Nieco rzadziej obserwuje się je na ramionach. Co więcej, zaskórniki zamknięte są wyczuwalne pod skórą. Zablokowanie gruczołów łojowych w miejscu ujścia mieszków włosowych najczęściej związane jest z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, o czym nie każdy wie.

Usunięcie zaskórników

Sporo osób zastanawia się, w jaki sposób pozbyć się zaskórników. Niestety nie istnieje jeden, skuteczny sposób na to, żeby zlikwidować pojawienie się zaskórników. Warto jednak wiedzieć, że oczyszczona oraz gładka cera jest wynikiem systematycznej pielęgnacji przy pomocy właściwie dobranych produktów kosmetycznych i nie tylko. Odpowiednia pielęgnacja skóry to bardzo istotny element leczenia trądzika zaskórnikowego, który jest przyczyną wielu kompleksów. W przypadku, gdy nie wiesz, co spośród szerokiego asortymentu będzie najlepszym wyborem na zaskórniki zamknięte, można wtedy poprosić o radę farmaceutę. Specjalista bez problemu doradzi właściwy preparat. Jeżeli mowa o zaskórnikach zamkniętych, w ich przypadku leczenie farmakologiczne nie jest wymagane, a nawet jest zbędne. Problem można skutecznie złagodzić poprzez stosowanie produktów kosmetycznych z apteki bądź maści, które mają działanie miejscowe. Sprawdzone kosmetyki zwalczające zaskórniki dostępne są na rynku od lat. Obecnie można je zakupić w praktycznie każdej drogerii. Najlepiej będzie wybrać renomowanego producenta, gdyż jakość produktu kosmetycznego jest bardzo istotna.

Dermokosmetyki

Jeżeli celem jest usunięcie zaskórników zamkniętych, bardzo dobre okazują się dermokosmetyki. Mowa tutaj o aptecznych produktach przeznaczonych do pielęgnacji. Są one najbezpieczniejsze, jeżeli mowa właśnie o pielęgnacji cery trądzikowej. Warto zauważyć, że są one niekomedogenne, a dodatkowo nie podrażniają ani też nie blokują porów skóry, co jest bardzo istotne. Eksperci podają, że można je stosować nawet w czasie terapii farmakologicznej. Mało kto wie o tym, że formułę dermokosmetyków opracowano z udziałem naukowców oraz lekarzy dermatologów.

Udostępnij