kolorowejeziorka.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, lifestyle`u i sporcie.

Podróże

Filtry oleju — najczęstsze usterki

Filtry oleju — najczęstsze usterki

Filtry oleju odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrej kondycji i żywotności silnika spalinowego, wychwytując zanieczyszczenia, jakie mogą znajdować się w oleju silnikowym. Pomimo swojej istotnej funkcji i nieskomplikowanej budowy, filtry oleju nie są odporne na usterki. Wiedza na temat najczęstszych problemów związanych z filtrami oleju ma kluczowe znaczenie dla utrzymania silnika w optymalnym stanie, zachęcamy więc do przeczytania naszego niedługiego wpisu i pogłębienia swojej wiedzy.

Najczęstszą usterką filtrów oleju jest ich zatkanie. Z biegiem czasu w filtrach oleju gromadzi się brud, osad i inne zanieczyszczenia. Kiedy filtr staje się zbyt brudny to płynny przepływ oleju przez wkład filtra nie jest możliwy, co prowadzi do pogorszenia jego wydajności. To z kolei może prowadzić do braku smarowania, zwiększonego tarcia i przyspieszonego zużycia silnika. Regularna wymiana tego filtra połączona z wymianą oleju i stosowanie wysokiej jakości filtrów zmniejsza ryzyko pojawienia się takiego problemu

Filtr oleju do samochodu osobowego może też sprawiać problemy, jeśli zostanie nieprawidłowo zamontowany. Nierówne lub niedokładne dokręcenie może skutkować wyciekiem, który nieuważny może doprowadzić do niebezpiecznego spadku poziomu oleju, co z kolei może być przyczyną poważnych problemów, takich jak przyśpieszone zużycie newralgicznych części czy przegrzanie silnika.

Błąd po stronie mechanika to jednak nie jedyne, co może prowadzić do wycieku oleju. Problem może też leżeć po stronie producenta i wynikać z wadliwej uszczelki lub błędów podczas procesu produkcji. Warto więc wybierać filtry od renomowanych producentów. Wydanie nieco więcej za sam filtr może cię bowiem uchronić przed znacznie poważniejszymi, a co za tym idzie znacznie bardziej kosztownymi naprawami.

Ostatnim czynnikiem, jaki opiszemy, a jaki może być przyczyną awarii filtra oleju jest czynnik zewnętrzny. Filtr oleju to nic innego jak metalowa puszka wypełniona materiałem filtrującym. Jeśli więc jakiś obiekt uderzy w niego wystarczająco mocno to może dojść do uszkodzenia obudowy i wycieku oleju.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij